Book Creator

Jedna z nejlepších aplikací, podle mne, pro žáky základní školy speciální. S každým updatem aplikace BookCreator umí další nové věci. V naší třídě jsme s aplikací BookCreator vytvořili již tři interaktivní knížky. Využíváme ji místo běžných, papírových, sešitů. Žáci v běžné základní škole mohou své učivo zaznamenávat do sešitu perem, tužkou. Ale my v základní škole speciální takové možnosti nemáme. Máme ale iPady a aplikaci BookCrator a psaní do sešitu si kompenzujeme právě tvorbou interaktivních knih. V praxi to znamená, že si probraného učivo, které je obtížnější, postupně zaznamenáváme tvorbou interaktivní knihy a takto se učivo učíme, fixujeme a stále opakujeme. Navíc máme interaktivní knihy stále k dispozici, můžeme je upravovat, vylepšovat, sdílet, tisknout atd.

Můžete si stáhnout do iPadu BookCreator Free (umožní udělat 1 knihu zdarma) nebo BookCreator PLNÁ VERZE bez omezení. Stránky BookCreator pro školství zde – BookCreator pro školství.

Ve verzi BookCreator 4.0, která se připravuje, informace zde, budou zcela jistě některé widgety známé z nástroje iBooks Author pro Mac (tvorba e-knih pro iPad). Budeme tak moci využívat další perfektní interaktivní prvky a aplikace BookCreator bude zase lepší.

Aplikace BookCreator:

 • rozvíjí u žáků myšlení
 • rozvíjí u žáků kreativitu
 • rozvíjí u žáků komunikaci
 • rozvíjí u žáků práci v týmu
 • rozvíjí u žáků schopnost řešení problémů

Naše prozatimní tvorba:

Aktuální update umožňuje: 

 • tvorbu interaktivních knih – tvoří přímo žáci/pedagogové na iPadu
 • export hotových knih ve formátu ePub – pro čtečku knih
 • export hotových knih ve formátu .pdf
 • export hotových knih ve formátu videa .mp4
 • export na cloudové úložiště – Dropbox, Google Disk
 • export přímo do již vyhotoveného iTunes U kurzu
 • otevření přímo v iBooks v iPadu

V aplikaci BookCreator můžete pracovat:

 • s fotografiemi
 • s vestavěným fotoaparátem
 • vytvářet obrazce psacím perem (funkce BookCreatoru – dotekem prstem)
 • přidávat text psaním přímo v aplikaci
 • nahrávat vlastní zvuk přímo v aplikaci

Jak s aplikací BookCreator pracovat?

     1. Tvorba knihy

     2. Nahrání zvukové stopy

     3. Pojmenování knihy

   
 4. Export knihy jako video

  
   5. Export knihy do iBooks

     6. Export knihy do iTunes U kurzu

     6. Záloha hotové knihy, obnova a opětovná práce na knize

 

10.10. 2015 UPDATE 4.0

Aplikace Book Creator dnes byla aktualizována na verzi 4.0. Tato verze s sebou přináší nové funkce a nové možnosti, jak lze elektronické interaktivní knihy v iPadu zase posunout o kus dál. V následujícím článku se těmto novým vylepšením budeme podrobně věnovat.

Úvodní obrazovka nabízí nově vybrat dvě varianty ze třech šablon knih:

Klasická – na tu jsme už zvyklí. K dispozici je portrét, čtverec a obdélník. Pokud vybereme jednu z těchto tří možností, nabídky interaktivních prvků zůstává stejná. Viz obrázky.

Photo 10.10.15 19 50 49

 

Photo 10.10.15 19 51 04

Photo 10.10.15 19 51 09

 

Nová, komiksová – pokud zvolíme jednu z nabídek šablon typu komiks, paleta interaktivních prvků se změní a k dispozici je řada novinek. 

Photo 10.10.15 19 50 56

Photo 10.10.15 19 51 17

 

 

PANELS – nově nabídka stylu komiksové stránky. Vybereme si typ a hned můžeme začít plnit obrazovým obsahem – přímo fotit nebo vybrat z galerie. Kdykoliv můžeme změnit.

Photo 10.10.15 19 52 06 Photo 10.10.15 19 52 10

 

 

Fotografie vkládáme do šablon. Můžeme měnit tvar, velikost, směr.

Photo 10.10.15 19 53 00

 

SPEECH, THOUGHT – bubliny pro komentáře tak, jak jsou pro komiksy charakteristické.

Photo 10.10.15 19 53 43 Photo 10.10.15 19 53 29

 

ADD TEXT – nově máme k dispozici styl textu. Typ, který zvolíme, obohatí naši knihu po grafické stránce. Navíc lze text ještě přes „i“ doformátovat zvlášť.

Photo 10.10.15 19 53 49

 

Pokud klepneme na tlačítko MORE, dostaneme se do další nabídky pro komiksy.

Photo 10.10.15 20 35 11

 

Photo 10.10.15 19 51 21

 

STICKERS – sada komiksových nálepek.

Photo 10.10.15 19 51 29

 

PHOTOS, CAMERA, PEN, SHAPES A ADD SOUND – zůstalo stejné. Ale funguje stále pořád výborně.

23. 8. 2014

V aplikaci BookCreator můžeme zcela jednoduchým způsobem kombinovat již vytvořené knihy, nebo některé stránky z knih. Nemusíme přemýšlet, jakým složitým způsobem nakopírovat vyhotovené stránky. Vše nakombinujeme během chvíle a ve výsledné knize si přesně vydefinujeme, které stránky chceme mít a které chceme smazat. Více v následujcím návodu.

29. 8. 2014

V aplikaci Book Creatoru lze velmi jednodušše přidávat hypertextové odkazy. Ty můžeme přidávat dvěma způsoby:

 • klasický hyperlink na text
 • hyperlink při kliknutí na obrázek
V jednoduchém návodu si ukážeme, jak na to…

19. 9. 2014

Dnešní nová aktualizace BookCreator přinesla možnost vytváření vlastních šablon v aplikaci BookCrator. Pokud si vyrobíme – namalujeme, naskenujeme – jakýkoliv obrázek, můžeme si jej v aplikaci BookCreator nastavit tak, aby byl pevnou součástí pracovní plochy aplikace. Obrázek bude pevně zamknut na pozadí plochy.

Videonávod

8. 12. 2014

V aplikaci Book Creator lze tvořit krásné knihy s krásnými obrázky. Většinou vkládáme obrázky, které již nepotřebují další úpravy. Někdy se však stane, že bychom potřebovali obrázek, který je z části průhledný, nebo má průhledné pozadí apod. Něco obdobného, jako nám nabízí formát obrázků .png. My si takový obrázek můžeme vytvořit za pár sekund. 

K tomuto nám skvěle poslouží aplikace Keynote – tvorba prezentací v iPadu. Keynote disponuje funkcí OKAMŽITÝ ALFA KANÁL. Tuto funkci nalezneme pod symbolem štětce. Prstem si vybereme, co chceme VYMAZAT. Nemusíme mít žádné znalosti Photoshopu, nepotřebujeme žádné další programy. Vše krásně a rychle přímo v iPadu. Více v následujícím videu. Do aplikace Book Creator pak obrázek pouze kopírujeme (přidržíme prst na displeji).

1.4.2015 Nový update 3.4 – TVARY

Dnešní aktualizace aplikace Book Creator (update 3.4) přinesla velmi zajímavou funkci navíc – tvary a bublinu pro doplnění textu.

Veškeré tvary, které chceme do aplikace vložit, opět vkládáme přes tlačítko +. Máme k dispozici 6 tvarů ve 3 záložkách. Liší se pouze v designu – normální mód, stín, ohraničení. Po vložení tvaru do naší knihy však můžeme tvary dále upravovat – barevně, velikostně, můžeme měnit styl a velikost orámování a přidat stínování.

Podívejte se na video – takhle vypadá nová funkce v Book Creator.

IMG_0331 IMG_0333 IMG_0332

 

Aplikace Book Creator umí po update na verzi 4.1 další velmi užitečnou funkci – TŘÍDIT HOTOVÉ KNIHY. V nové verzi aplikace tak můžeme efektivně třídit knihy do jednotlivých seznamů, můžeme měnit náhled knih a můžeme knihy mezi seznami jednoduše přesouvat.

Novinky, které přináší update 4.1, jsme pro vás shrnuli v následujícím videu.

 

Translate »