Foldify – maluj, stříhej, skládej

Foldify – jednoduše maluj, stříhej a skládej. Výborná aplikace jak pro ty, kteří mají obtíže v jemné motorice a jsou omezeni při práci s pastelkami, tak zároveň pro ty, kteří malují perfektně. Jeden může malovat přímo na iPadu a druhý zase klasicky na stole přímo ve vytištěném papírovém modelu.

Foldify umožňují výrobu 3D papírového modelu. Všechny vyrobené modely se v pár krocích  jednoduše vytisknou a pak stačí trpělivě stříhat a můžeme začít skládat. Vysvětlili jsme si, jak aplikace funguje, konečně jsme mohli využít také Apple Tv. Perfektní věc. Když nevíš, jak bys to řek, jdi a ukaž to.

Stačilo ukazovat opravdu malou chvíli. Uživatelské prostředí aplikace Foldify žáci pochopili velmi rychle. A hurá. Jde se tvořit.

K dispozici je široká škála modelů a každý si může vybrat, co se mu líbí. Žáci zpočátku většinou volili hranatý obličej nebo auto. Ale postupně začali zkoušet i dům, srdíčko, postavu. Po třech dnech jsme si sestavili drobné městečko. Kdo je zručnější, nechal si model skládanky vytisknout a maloval ručně klasickými pastelkami.

I zde slouží výborně iPad – jako názorná pomůcka. Nevíš, kam do plánku malovat? Zkus si to nejprve v iPadu a hned uvidíš, jak na to. Názorové video v podání Martina.

Závěrem pracovního vyučování se už p. učitel nevydržel dívat a jednu skládačku zkusil také. Jak jinak než mobilní telefon. A hádejte, jaké značky. No přece iPhone od Apple 🙂

Fotogalerie

Translate »