Virtuální lidské tělo – žáci poprvé prezentovali vlastní práci prostřednictvím Apple Tv

Od minulého týdne se v předmětu věcné učení věnujeme problematice lidského těla. V AppStoru jsme si stáhli výbornou aplikaci Virtual human body, která žákům svým virtuálním prostředím perfektně zprostředkovává jedntolivé části lidského těla.

 

Aplikace je členěna do několika tématických kategorií, např. stavba těla, dýchací soustava, trávicí systém, vylučovací systém, nervový systém, kardiovaskulární systém a další.

V teoretické části jsme se učili o nejdůležitějších orgánech lidského těla, mezi které řadíme mozek, plíce, srdce, žaludek, játra, tenké a tlusté střevo, ledviny a močový měchýř. Ukázali jsme si na iPadu, kde se tyto orgány v našem těle nachází. Pro zpestření jsme si pustili video odběru krve a vyzkoušeli si vlastní tep.

V praktické části se žáci rozdělili na dvě dvojice a jednu trojici. Jako první úkol museli rostříhat obrázky jednotlivých lidských orgánů a správně je nalepit na siluetu lidského těla. Pak přišlo na řadu to, co ještě nikdy nikdo z žáků na vlastní kůži nevyzkoušel. Prezentace vlastní práce jednotlivých skupin. PERFEKTNÍ. TÉMĚŘ ŽÁDNÁ TRÉMA. Sice si někdo čas od času něco spletl, ale kdo je dokonalý…

Translate »