Poznáváme rozšiřenou realitu

Ve čtvrtek jsme si poprvé „osahali“ aplikaci, která umožňuje vnímat reálné objekty světa doplněný o počítačem vytvořené objekty. Hezky to ve svém článku na i-sen.cz popisuje pan Bohuslav Hora – Co jsme vyzkoušeli a zažili s rozšířenou realitou. Protože jsme se již minule seznámili s aplikaci Human Body, rozhodl jsem se, v článku zmíněných aplikací, vybrat Heart Cam a ukázat žákům, jak vypadá „živé“ lidské srdce a jak pracuje. Bohužel začátek nebyl zcela dobrý, protože Radečka se toho, co viděla, bála a s aplikací odmítla pracovat. Obraz byl pro ni až příliš skutečný.

Na druhou stranu nám to všem perfektně vynahradila, protože se rozhodla dělat živou figurínu. V aplikaci je uživatel odkázán na webovou stránku, kde si stáhne cílový marker, který vytiskne, vystřihne a posléze prostřednictvím Heart Cam načte právě do rozšířené reality. NÁDHERA. Zírali jsme úplně všichni. Žáci si mysleli, že vidí své skutečné srdce. Den jsem je v jejich úžasu nechal, není třeba kazit nadšení. Dnes, v pátek, jsem jim řekl, že se dívali na prostorový model, který právě aplikace snímá skrze stáhnutý marker (nyní zdravím Toma K. 🙂 ), nejdřív zase nevěřili, ale pak uvěřili. Copak máme všichni srdce „stejné“?

Abychom o tuto skutečnost ve stejnou chvíli nepřipravili p.uč. Veroniku, zašli jsme za ní do třídy, kde právě suplovala. Není třeba komentář, vše podstatné z její reakce je na videu…

 

Translate »