Jak omezit pracovní prostředí aplikace a zabránit nechtěným dotekům

Tento článek jsem se rozhodl napsat po té, co jsem opět na jednom ze svým workshopů ukázal funkci Asistovaný přístup a opět jsem se přesvědčil, že celá řada z nás, pedagogů (a nejen pedagogů), o této funkci neví. A to je velká škoda. Pouze ASISTOVANÝ PŘÍSTUP umí omezit funkčnost pracovního prostředí aplikace, dále také zabraňovat nechtěným dotekům apod., čímž může docházet ke snižování rozptylování žáka při práci s iPadem. Jak na to?

Možná ve své škole využíváte služeb MDM (vzdálené správy iPadů) nebo aplikaci Apple Classroom (Třída) a říkáte si – to přesně tyto dvě věci dovedou také. Ne nedovedou. Nenechte se mýlit. MDM a Apple Třída umí to, že můžete pracovat v režimu jedné aplikace, můžete ovládat zvuk iPadů, můžete žákům při vyrušování uzamknout jejich iPad apod. Ale pouze Asistovaný přístup umí omezit funkčnost pracovního prostředí aplikace. Tedy přesněji – po jeho aktivaci vy sami určíte, co chcete, aby při doteku na displej v aplikaci fungovalo. To je úžasné, ne?

Je velká škoda, že o této funkci celá řada lidí neví. A přitom by ji tak rádi již dávno používali. Tak tedy, zde je návod.

Vše jsem zpracoval do přehledné eKnihy, kterou si můžete prolistovat 🙂

 

Translate »