Ovládejte iPad vlastním hlasem

iPad byl nedávno aktualizován na verzi operačního systému iPadOS, konkrétně 13.1.3. Tato verze operačního systému nově disponuje tzv. hlasovým ovládáním. Díky tomu můžeme svůj iPad ovládat hlasem To u verze iOS 12, kterou iPady měli dříve, nebylo možné. Čekáte ALE? Bude, ale ne zas tak velké…

ALE spočívá v tom, že je zapotřebí iPad ovládat pokyny v anglickém jazyce. Nelekejte se. Nemusíte být zkušený a ostřílený angličtinář, abyste tak mohli činit. Vyzkoušel jsem sám na sobě a se svým iPadem. Byť nejsem dobrý angličtinář a má výslovnost není dobrá, iPad velmi dobře reaguje a mnou řečené pokyny rozezná ihned.

Na základní ovládání si vystačíte se slovy „go home“, abyste se mohli kdykoliv vrátit na úvodní obrazovku. V podstatě jde o pokyn stisknutí tlačítka homebutton, nebo přejetí zespod hrany iPady prstem nahoru tam, kde již iPad homebutton nemá.

Celé ovládání spočívá v zobrazování čísel jednotlivých položek nebo jejich kokrétního názvu. Čili stačí vyslovovat pokyn „show numbers“ nebo „show names“ a iPad zobrazuje u ikon čísla nebo jejich názvy. Pro otevření položky následně stačí říct „tap one“ – klikni na jedna a iPad otevře položku, která má toto číslo.

Na to, jak hlasové ovládání opravdu funguje v praxi, se podívejte na tomto videu:

SHRNUTÍ

  1. Nemusíte umět anglicky.
  2. Stačí se naučit pás slov.
  3. Žáci se to naučí také.
  4. Reaguje velmi rychle.
  5. Reaguje velmi přesně.
Translate »