Pracujeme v Move and Match

Dnes jsme se seznámili s PERFEKTNÍ aplikací Move and Match. O aplikaci jsme se dočetli v článku Petry Boháčkové. Aplikace disponuje dvěma uživatelskými módy, přičemž v módu MAKE uživatel vytváří pracovní list a v módu USE s vytvořeným pracovním listem pracuje. Move and Match funguje na vytváření barevných oken, ve kterých může být obsažen tvar, text či obrázek.

Aby uživatel mohl s těmito vytvořenými okny pracovat, je zapotřebí si nejprve vytvořit v další aplikaci zdrojový vstupní soubor. Tzn., že např. v Keynote, Color Pencil, QuickOffice apod., si vytvoříme soubor, do kterého budeme chtít doplňovat ony okna s naším obsahem. Za vstupní soubor se považuje obrázek, tudíž je nejjednodušší si vytvořenou pracovní plochu vyfoti a následně v Move and Match vložit. A můžeme pracovat.

Aplikaci jsme si jako vždy ukázali prostřednictví Apple Tv na velkém plátně. V praxi jsme si vyzkoušeli skládání slov opačného významu, skládání slov ze slabik, skládání slov z písmen a skládání vlastního jména. Příprava pracovní listu trvá v řádu minut, je rychlá, efektivní, pro žáky zajímavá, kdykoliv se k pracovním listům lze vracet a opětovně je používat. Aplikace kromě samotného učení učiva doplňuje vědomosti žáků o další práci s iPady – odeslání hotové práce ke kontrole na mail pana učitele a paní učitelky.

Všechny pracovní listy pro aplikaci Move and Match najdete na této stránce. Pracovní listy budou, doufám, přibývat.

Skládání slov opačného významu

Skládání slov ze slabik

Skládání slov z písmen

Skládání vlastního jména

Odeslání na mail ke kontrole

Translate »