Zdravé a nezdravé potraviny – pikoláž

Tento týden jsme se v předmětu Věcné učení věnovali zdravým a nezdravým potravinám. Mezipředmětový přesah tohoto tématu byl v předmětech Řečové výchovy, Výtvarné výchovy, Psaní a Počítačích. Při tvorbě našich koláží jsme použili iPady, aplikaci Fotoaparát, Piccollage, Hello! Color Pencil, Decide Now!, ale také letáky z okolních supermarketů, tabuli a fixy.

Nejprve jsme si povídali o potravinách, co kdo jíme, co nám chutná, nechutná. Pak jsme se koukali na videa, co se může stát, když jíme nezdravě, že nám hrozí riziko onemocnění… Kdo zvládl, psal na tabuli fixami – rozdělili jsme si potraviny na zdravé a nezdravé.

Potom jsme si vzali výkresy a namalovali si podle šablonky velkou nákupní tašku. Tu jsme si společně vystřihli. Zde začala naše „digitální“ práce. Vyrobenou nákupní tašku jsme si vyfotili aplikací Fotoaparát. Následně ji otevřeli v aplikaci Hello! Color Pencil, kde si ji každý sám nazdobil tak, jak chtěl. Fantazii se meze nekladou.

Hotovou tašku jsme si uložili. Kdo bude fotit zdravé potraviny? A kdo bude fotit nezdravé potraviny? To jsme si rozdělili pomocí aplikace Decide Now! Každý si vylosoval. Opět jsme zapnuli aplikaci Fotoaparát a s chutí fotili potraviny v našich letácích.

Jakmile bylo nafoceno, otevřeli jsme si aplikaci Piccollage. V ní naši vyrobenou tašku. Do této tašky jsme si vkládali fotografie, které jsme si pořídili. A hotovo. Koláže byly na světě.

Hello Color Pencil
Hello Color Pencil
Developer: Raysoft Co.
Price: Free+
Decide Now!
Decide Now!
Developer: Catforce Studio
Price: 2,29 €
Pic Collage - Foto bearbeiten
Pic Collage - Foto bearbeiten

 

 

Translate »