Loučíme se s Masopustem

Před jarními prázdninami jsme se společně s našimi žáky rozloučili s Masopustem. Zatímco jeho počátek, který nastává po svátku Tří králů (6. ledna), má pevné datum, tak jeho konec na Popeleční středu je závislý na datu Velikonoc a končí tak v rozmezí od poloviny února do počátku března. My jsme se rozloučili stylově a hlavně tak, aby to bavilo i naše žáky. 

Společně jsme si povídali o znacích Masopustu, ukazovali si video ukázky na youtube, v řečové výchově jsme si zahráli parádní hru Tik Tak Bum! Jen jsme si ji trochu modifikovali pro naše potřeby. Určitě vyzkoušejte. V psaní a čtení jsme si vyplnili křížovku. Kdo měl potíže s psacím náčiním, hlavně Davča a Venda, tak si křížovku poskládal v aplikaci Move and Match. Na to ty iPady přece máme. Paráda. Na závěr jsme si v pracovní a výtvarné výchově vyrobili masopustního šaška. A každý zdobil po svém a podle své představy. Vidíte, že i my stále pracujeme i s běžnými výukovými pomůckami.

iPady jsme tentokrát použili jako třešničku na dortu. Žáci měli na tabuli namalováno schéma využití iPadů a aplikace Fotoaparát a ChatterPix Kids. Zvládli opravdu všichni a své klauny tak rozmluvili.

img_8106

 

Pracovní list do aplikace Move and Match ke stažení

masopust-2

Aplikace Move and Match aktuálně v AppStore není vzhledem k potížím s kompatibilitou s iOS 10. Ale brzy určitě bude 🙂

Translate »