Sound Touch Lite

Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /DISK2/WWW/ipadvevyuce.cz/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 429

Aplikací SoundTouch už jsme vám představovali, čas od času se k ní vracíme a zpestřujeme žákům hodiny hádáním zvuků zvířat, hudebních nástrojů, věcí, které nás obklopují… Že se dá tato aplikace použít také mnohem „odbornějším“ způsobem, dokládá naše práce s neslyšícími žáky. Po celoročních průtazích jsme dosáhli toho, že děti získaly sluchadla, která by jim měla pomoci využívat malé množství zbytků sluchu, které dle lékařských zpráv mají. Velmi důležité v této fázi je, aby děti samy pochopily význam používání sluchu, postupně se naučily spojovat konkrétní zvuk se zdrojem a také trénovaly své uši na sluchové vnímání.

Přínos aplikace vidíme ve dvou rovinách: i kdybychom se jako pedagogové snažili sebevíc, takové portfolio zvuků s podporou velmi reálných obrázků neseženeme, výroba by zabrala strašnou spoustu času. Neméně důležitá je pro nás rovina motivace žáků. Děti, které do svých 8 let vyrůstaly ve světě ticha, jsou zvyklé na svoje dorozumívací prostředky. Tyto děti neví, proč by najednou měly nosit sluchadla, které je obtěžují a zpočátku nošení se jeví jako neefektivní. Jak sami uvidíte z krátkých videoukázek, práce s audiovizuální aplikací žáky velmi zaujala, u Katky vyvolala spontánní hlasovou reakci na slyšené, můžeme se tedy domnívat, že zvuky v určité míře slyšela. Aplikaci doporučujeme i pro všechny děti s narušenou komunikační schopností.

Sound Touch Lite - Baby Spiel
Sound Touch Lite - Baby Spiel
Developer: SoundTouch
Price: Free

 

 

Translate »