Halloween – PROJEKT ZŠ Speciální, Bruntál, Rýmařovská 15 a ZŠ Dr. Edvarda Beneše, Praha-Čakovice

Abychom našim žákům zpestřili práci s iPady, vymysleli jsme si projekt Halloween – tvorba elektronické knihy v aplikaci Book Creator v iPadu. Pro tvorbu těchto elektronických knížek jsme navázali spolupráci s žáky 5. třídy základní školy Dr. Edvarda Beneše v Praze-Čakovicích a p.uč. Petrou Boháčkovou, která tyto žáky učí anglický jazyk a stejně tak jako my, při práci používají iPady.

Cíl:

  • vyzkoušet spolupráci,
  • podle napsaných vět vytvořit grafický obsah pro knihy,
  • každou knihu zpracovat jinou výtvarnou, technickou, technikou
  • navázat nové kamarádské vztahy.

K projektu jsme vytvořili iTunes U kurz, na který se můžete podívat:

  Enroll kód: CXM-ZSB-HFL

ZÁKLADNÍ ŠKOLA, BRUNTÁL, Rýmařovská 15 – základní škola združuje ZŠ praktickou a ZŠ speciální, celková aktuální kapacita 150 žáků, z toho 21 žáků ZŠ speciální. Třída IX.C pracuje s iPady systémem 1:1 (díky sponzorským finančním prostředkům) a veškerou práci publikuje na svém webu www.ipadvevyuce.cz. Na knize se žác podíleli dohromady (Tom, David, Radka, Martin P, Martin B., Dan), zvláštní práci odvedl Martin B., který ilustroval jednu knihu zcela samostatně – pastelem.

ZÁKLADNÍ ŠKOLA DR. EDVARDA BENEŠE, Praha-Čakovice – žáci, kteří na knížce pracovali, jsou žáci ze třídy 5.B, učí se angličtinu, jmenovitě: Anna Marie, Katka Bla., Katka Bož., Adam, Lenka, Šimon, Emma, Jakub, Karolína, Tereza, Jitka, Laura, Anička. Všichni pracovali na českých a anglických textech, ke kterým zároveň zcela samostatně namluvili komentáře.

Průběh spolupráce:

  1. žáci ZŠ Dr. Edvarda Beneše připraví knihy v Book Creator – CZ text, EN text, CZ komentář, EN komentář
  2. žáci ZŠ speciální Bruntál, Rýmařovská 15 – podle poslechu a četby graficky znázorní obsah
  3. společná publikace hotových výstupů ve formátu .epub, .pdf na webových stránkách škol, projektu ipadvevyuce, sociální síti g+, twitter…

Aby nám, v Bruntále, šla celá práce lépe, poslali nám žáci z Prahy parádní motivační video. My jsme na oplátku do Prahy poslali poštou balíček s vyrobenými kartonovými netopýry, které si žáci pověsili ve škole. Vše, včetně tvorby, v následujícím videu.

Výsledné knihy ke stažení – formát .epub (čtečka knih, iPad iBooks)

Výsledné knihy ke stažení – formát .pdf (tablet, notebook, počítač)

  

Knihy ve formátu video (pro všechny multimediální zařízení)

Jako bonus na závěr obdrželi naši žáci skvělý kvíz :), který prověřil jejich znalosti z videa.

kvíz najdete zde25

Přejeme Vám všem hezkého Halloweena

Translate »