Dívčí válka, aneb jak jsme se spolu učili pověsti

Asi se ptáte, kdo je to my. Tak tedy my, žáci ze ZŠ Speciální Bruntál a my, žáci ze ZŠ Dr. E. Beneše Praha 9 – Čakovice. Jak možná víte, neučili jsme se spolu poprvé. Už jsme spolu vytvářeli knížky o Halloweenu. Jak jsme postupovali? Žáci z Prahy, ze třídy 5.B, připravili pro žáky z Bruntálu jednu pověst. Vybrali si Dívčí válku. Celou pověst si přečetli a pak ji dětem z Bruntálu převyprávěli a přepsali.

Pak vybrali osm scén z pověsti, které zahráli. Jednotlivé scény vyfotili. Pak fotografie vložili do aplikace Halftone, kde fotky “zkomiksovali” a přidali k nim řečové bublinky, které ale nechali prázdné. Tím vznikl úkol pro žáky z Bruntálu – pověst si přečíst a poslechnout a pak vyplnit do bublinek, co asi během jednotlivých scén mohly postavy říkat. Děti z Prahy vytvořily dvě sady komiksových fotek, jednu sadu s bublinami a jednu bez bublin, tak aby si děti z Bruntálu mohly vybrat a případně řečové bubliny znovu v aplikaci Halftone zvětšit.

Žáci z Bruntálu všech osm fotografií vložili do Book Creatoru, do bublinek dopsali text. Tím vznikl komiks o Dívčí válce.

Vy si knížku můžete stáhnout buď ve formátu epub (pro čtečky, které tenhle formát umí přečíst a pro ipady) nebo ve formátu pdf (pro počítače nebo čtečky, které umí přečíst tento formát).

Pokud si chcete prohlédnout všechny fotografie, založili jsme i iTunesU kurz, enroll kód je DLB-FKL-MSL.

Spolupráci jsme si všichni užili. Rozhodně v ní budeme pokračovat.

Translate »