Category Archives: eTwinning

Vánoční kniha receptů

Že jste se báli, že už o nás neuslyšíte? Ale kdepak, vždyť jsme říkali, že spolu neučíme naposledy. Jo, asi bychom vám měli připomenout, kdo je to my. Tak, jsme to my, děti z 9.B ze ZŠ pro děti se speciálními potřebami Rýmařovská 15, Bruntál a my, děti z 5.B ze ZŠ Dr. E. Beneše, Praha 9 – Čakovice.

Jak jsme se spolu zase učili a stvořili Adventní kalendář

Vzpomínáte? My jsme vám slibovali, že naše spolupráce nekončí. Takže jsme tu zase. A tentokrát, v předvánočním čase, s něčím, co vám pomůže ten čas, co zbývá do rozdávání dárku, zábavněji přežít. Třída 5.B ze ZŠ Dr. E. Beneše z Prahy 9 – Čakovic a speciální třída 9.B ze ZŠ Rýmařovská 15,  Bruntál, spolu vytvořily interaktivní kalendář.

Dívčí válka, aneb jak jsme se spolu učili pověsti

Asi se ptáte, kdo je to my. Tak tedy my, žáci ze ZŠ Speciální Bruntál a my, žáci ze ZŠ Dr. E. Beneše Praha 9 – Čakovice. Jak možná víte, neučili jsme se spolu poprvé. Už jsme spolu vytvářeli knížky o Halloweenu. Jak jsme postupovali? Žáci z Prahy, ze třídy 5.B, připravili pro žáky z Bruntálu jednu pověst. Vybrali si Dívčí válku. Celou pověst si přečetli a pak ji dětem z Bruntálu převyprávěli a přepsali.

Halloween – PROJEKT ZŠ Speciální, Bruntál, Rýmařovská 15 a ZŠ Dr. Edvarda Beneše, Praha-Čakovice

Abychom našim žákům zpestřili práci s iPady, vymysleli jsme si projekt Halloween – tvorba elektronické knihy v aplikaci Book Creator v iPadu. Pro tvorbu těchto elektronických knížek jsme navázali spolupráci s žáky 5. třídy základní školy Dr. Edvarda Beneše v Praze-Čakovicích a p.uč. Petrou Boháčkovou, která tyto žáky učí anglický jazyk a stejně tak jako my, při práci používají iPady.

Translate »