Category Archives: workshopy

Koukněte, ajpedy…

Při Zahradí slavnosti, kterou naše škola pořádala 28. června 2017 v rámci svého 55. výročí založení, navštívili naše třídy základní školy speciální také děti z bruntálské mateřské školy.

Když se řekne: Apple Classroom 2

Když před rokem Apple pustil do AppStore aplikaci Třída, mohli jsme jen závistivě sledovat postřehy zahraničních kolegů, jak jim tato aplikace pomáhá ve výuce a v ovládání žákovských iPadů. Provoz aplikace byl vázán na registraci školy v systému Apple School, který byl bohužel donedávna v České republice nedostupný. Nyní je ale situace jiná. Koncem roku 2016 se naše republika dostala na seznam zemí, ve kterých je možné využívat všechny nástroje určené pro školy a tak je čas podrobně prozkoumat aplikaci Třída v praxi.

Apple v ČR se otevřel školám!

Říjen 2016 si v kalendáři dobře vyznačte červenou barvou, pokud jste školní instituce, firma, anebo státní správa. Přesněji 28.10.2016 se zapisuje nový milník Applu pro Českou republiku. Zřejmě si řeknete, co vám uniklo. Apple představil nové MacBooky.  Někteří zajásali, někteří ne, jiní šli rozbíjet z poloviny naplněná prasátka na jejich nákup. Pro naši malou zemi udělal Apple v tento den mnohem více. Pro mne je tento den stejně významný, jako uvedení prvního iPhonu vůbec.

Učitel IN – registrace právě probíhá

Setkání učitelů, studentů a všech, kteří mají zájem o problematiku smysluplného využití ICT ve vzdělávání.

Konference se koná pod záštitou primátora města Plzně Martina Zrzaveckého a rektora Západočeské univerzity v Plzni Miroslava Holečka.

Letní škola s iPady je za námi

V pořadí již třetí ročník Letní školy tvoříme s iPadem pro iPad je úspěšně za námi. Letos naši Letní školu navštívilo 65 účastníků, včetně účastníků ze Slovenska, odkud přijela početná 12ti členná skupina pedagogů. Program byl jako vždy velmi výživný. My si dovolíme Letní školu shrnout z našeho pohledu, vč. ukázky výstupů, které vznikly při našich workshopech Greenscreen by Do Ink, Animation & Drawing by Do Ink, Halftone 2, Stick Around.

Videoreportáž z Učitelského summitu 2016

Další plánovaný ročník Učitelského summitu, pořádaný společností 24U s.r.o., se uskutečnil 16. dubna 2016 v prostorách International School of Prague v Praze-Nebušicích. Prohlédněte si videoreportáž z letošního Učitelského summitu. (převzato z www.ucitelskysummit.cz)

Letní škola s iPady 2016 – II. ročník

Letní škola „Tvoříme s iPadem a pro iPad“ je akce pro všechny zájemce ze školství, kteří si chtějí rozšířit a procvičit své dovednosti ve využití ICT ve výuce. Není to jen o práci s iPadem, ale také o využití webových nástrojů, nápadech do výuky, výměně zkušeností a navazování nových kontaktů. 

Aktuální nabídka DVPP pro březen

Registrujte se na akreditované školení DVPP. Tématem našich školení jsou aktivity v rámci iPadu ve výuce a jeho praktické využití na I. a II. stupni Základních škol. V nabídce naleznete také školení pro Speciální školy. Na každý měsíc pro vás  připravujeme aktuální nabídu. Naši lektoři jsou především pedagogové, kteří sami již několik let iPady ve výuce využívají. Věříme, že obsah našich školení a přístup našich lektorů pro vás bude přínosem.

REGISTRACE

Učitelský summit 2015

V sobotu 11. 4. proběhl v Praze 5. ročník učitelského summitu, věnovaný progresivním metodám ve výuce. Pro vás, kteří jste se ho nemohli zúčastnit, přinášíme pár prvních fotografií, postřehů a dojmů. Už podruhé se nám dostalo té cti reprezentovat naši školu a formou několika workshopů ukázat, že je naše škola v něčem výjimečná a že umíme s dětmi pracovat i za pomocí moderních technologií, konkrétně iPadů.

Pre-sympozium na Ostravské univerzitě

10. 9. 2014

V pondělí 8. září proběhlo na Ostravské univerzitě pre-sympozium na téma Mobilní technologie ve vzdělávání v rámci Mezinárodní konference ICTE 2014. Téma přednášek:

iPad ve výuce aneb Jak to všechno začalo…

O jednom hezkém víkendu v září 2013 jsem se zúčastnil setkání ICT koordinátorů v Brně na Mendelově univerzitě. Právě zde jsem navštívil workshop společnosti 24U, kde jsem měl možnost poprvé držet v ruce iPady od firmy Apple a vyzkoušet si, jaké možnosti nabízí tyto tablety, nejen ve výuce. Praktické ukázky Tomáše Hampla a Ondry Chaloupky mě natolik zaujaly, že jsem se během chvíle rozhodl. To je to, co chci mít také… Vymyslel jsem projekt, vytvořil webové stránky a spolu s kolegyní začal oslovovat potenciální sponzory s prosbou o sponzorský finanční, či hmotný, příspěvek.

iPad pro učitele – workshop č. 2

V úterý 22. dubna proběhl druhý workshop v rámci projektu iPad pro učitele. Tentokrát se workshopu zúčastnili kolegyně z bruntálských mateřských školek a prvního stupně základních škol. V rámci teoretické části jsme kolegyně seznámili s iPadem jako multimediálním dotykovým tabletem a Apple Tv, vč. jejího využítí, nejen při výuce. Věnovali jsme se také sekci NASTAVENÍ, především pak funkci ASISTOVANÝ PŘÍSTUP, možnosti otáčení obrazovky, zvukovému výstupu…

Regionální televize

V úterý 25. února nás navštívila regionalní televize Polar, aby natočila reportáž o využívání iPadů ve výuce na základní škole speciální. My jsme při této příležitosti poděkovali našim sponzorům, bez kterých bychom iPady, v tak rekordně krátkém čase, nemohli svým žákům sami zprostředkovat a zároveň jsme zmínili smysl a cíl našeho projektu iPad ve výuce.

Translate »